Rezydencja Eger, Kazimierz Dolny
, Kazimierz Dolny
Przyjazd
Wyjazd

Przedstawiamy przygotowany przez nas 6-dniowy plan zwiedzania Kazimierza Dolnego. 

Dzień 1

POZNAJEMY HISTORYCZNY KAZIMIERZ

Pierwszego dnia zapraszamy Państwa na spacer po Kazimierzu Dolnym w poszukiwaniu historii.

Polecamy:

  • kazimierski Rynek ze studnią, renesansowymi kamienicami i górującym kościołem farny,
  • okolice Rynku z klasztorem oraz zabytkowymi kamienicami.

Dzień 2

KAZIMIERZ WIDOKOWO

Drugiego dnia zapraszamy Państwa na kolejny spacer po Kazimierzu Dolnym. Tym razem będzie pięknie widokowo.

Polecamy:

  • spacer promenadą nad Wisłą,
  • w poszukiwaniu pięknych krajobrazów oraz starych spichlerzy,
  • oglądanie Kazimierza z Góry Trzech Krzyży oraz baszty i okolic zamku.

Dzień 3

BLISKO NATURY

Polecamy Państwu poznanie bliżej prawdziwego cudu natury, który można znaleźć w Kazimierzu i jego okolicach – lessowych wąwozów.
Wąwozy lessowe są jedną z największych atrakcji związanych z Kazimierzem Dolnym, a powstały na tym terenie dzięki bardzo dużej podatności lessów na erozyjne działanie wody. W okolicy Kazimierza Dolnego najbardziej malowniczym wąwozem jest Korzeniowy Dół (o długości ponad 500 m) który, tak naprawdę nie jest typowym wąwozem, a głębocznicą, czyli formą antropogeniczną, która swe powstanie zawdzięcza działalności człowieka.
Pobliskie wąwozy można zwiedzać na piechotę, ale można też dodatkowo pojechać na podnoszącą adrenalinę, godzinną przejażdżkę autem terenowym.

Dzień 4

OKOLICE TEŻ SĄ PIĘKNE

Na czwarty dzień pobytu u nas polecamy Państwu wycieczkę do oddalonych o 15 km Puław oraz do pobliskiego Mięćmierza.

Puławy

Według źródeł historycznych w końcu XV w. była to osada rybacka obsługująca przeprawę przez Wisłę. Od 1731 r. Puławy na 100 lat stały się własnością Czartoryskich. Na przełomie XVIII i XIX w. powstało tutaj konkurujące ze stolicą centrum życia kulturalnego i politycznego - tzw. Polskie Ateny - głównie za sprawą księżnej Izabelli Czartoryskiej, założycielki pierwszego w Polsce muzeum.

Mięćmierz

To średniowieczna osada, której mieszkańcy trudnili się flisactwem i rybołówstwem stanowi dziś niemal żywy skansen. Wyjątkowa drewniana zabudowa, drewniane lub wiklinowe płoty nadają Mięćmierzowi niezwykłego charakteru. Uwagę zwraca także zabytkowy wiatrak koźlak, czy chałupa zbudowana z bali wiązanych w rybi ogon, przeniesiona ze wsi Młynki. Z punktu widokowego na Albrechtówce roztacza się przepiękny widok na przełom Wisły z rezerwatem przyrody na Krowiej Wyspie.

Dzień 5

Żydowski Kazimierz

Kazimierz Dolny przez wiele lat był związany z ludnością żydowską. Idąc ulicą Czerniawy w stronę miasteczka, po prawej stronie mogą Państwo zobaczyć cmentarz żydowski. Pierwszy cmentarz powstał w Kazimierzu przy ul. Lubelskiej prawdopodobnie wraz z ukonstytuowaniem się gminy żydowskiej. Cmentarz został zupełnie zniszczony na początku II wojny światowej przez Niemców. Również drugi cmentarz -założony w 1851 r. przy ul. Czerniawy - został zniszczony w ten sam sposób. Pozyskane macewy zostały użyte jako bruk. W latach 80. XX w. z wydobytych z ziemi potłuczonych nagrobków wybudowano pomnik na wzór jerozolimskiej ściany płaczu. Wyłożony fragmentami macew pomnik „płaczu” pęka w środku, co symbolizować ma tragiczny los polskich i kazimierskich Żydów.

Dzień 6

LITERACKO

Czy wiedzieli Państwo, że z Kazimierzem była związana jedna ze słynnych polskich pisarek?

Spacer do domu Marii i Jerzego Kuncewiczów.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, popularnie zwany Kuncewiczówką Willa „Pod Wiewiórką” – siedziba rodu Kuncewiczów - wzniesiona została w 1936 r. Zaprojektował ją Karol Siciński, który swoją twórczością kształtował głównie powojenny Kazimierz.
Willa z miejscowego budulca, czyli opoki wapiennej, z drewnianymi wykończeniami, kryta gontowym dachem, otoczona jest przepięknym dużym ogrodem. Obecnie własność Muzeum Nadwiślańskiego. Odbywają się tu spotkania i wydarzenia kulturalne, głównie literackie, a stała ekspozycja jest wspomnieniem życia i twórczości wybitnej polskiej pisarki Marii Kuncewiczowej i jej męża Jerzego.

Legendy Kazimierza Dolnego

Legenda o kogucie

Opowiada o pewnym dumnym i zuchwałym kazimierskim kogucie, który przyczynił się do wypędzenia diabła z Kazimierza. Bies bardzo zasmakował w kazimierskich kogutach, zwłaszcza tych czarnych. Niemal wszystkie padły jego ofiarą. Ostatni, który się uchował, skrył się przed diabłem skutecznie. W tym czasie z pomocą kurowi przyszli ojcowie reformaci, którzy poświęcili diabelską norę. Gdy diabeł wrócił z poszukiwań, zląkł się wody Święconej i uciekł, a kogut mógł się zabrać do odbudowywania koguciej rodziny.

Legenda o Królu Kazimierzu Wielkim i Esterce

Opowieść mówi o miłości naszego władcy do pięknej żydowskiej dziewczyny, Esterki. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Król, chcąc zapewnić umiłowanej spokój, wybudował dla niej zamek w pobliskiej Bochotnicy. Legenda mówi o długich podziemnych korytarzach prowadzących z kazimierskiego zamku do zameczku w bochotnicy - by kochankowie mogli się kontaktować i ukryć przed wzrokiem gawiedzi.

Oferty specjalne

Szczęście w prezencie  - Vouchery Kwotowe
od 100 /szt.
od 100 /szt.

Szczegóły oferty

Szczęście w prezencie - Vouchery Kwotowe

Voucher Pobytowy
od 300 /szt.
od 300 /szt.

Szczegóły oferty

Voucher Pobytowy

Smaki Węgier - Voucher Restauracyjny
od 200 /szt.
od 200 /szt.

Szczegóły oferty

Smaki Węgier - Voucher Restauracyjny

Przedłużony Weekend
od 270 /noc
od 270 /noc

Kazimierz Dolny budzi się na wiosnę. Kwiaty kwitną kolorami, słychać śpiewające ptaki, czuć zapach świeżej trawy. Zapraszamy do Rezydencji Eger ...

Szczegóły oferty

Przedłużony Weekend

Pięciodniowy Wypoczynek
od 234 /noc
od 234 /noc

Jeżeli lubicie Państwo aktywny wypoczynek czy też cudowne leniuchowanie, świetnie się składa. Rezydencja Eger to wspaniałe miejsce wypadowe na wycieczki ...

Szczegóły oferty

Pięciodniowy Wypoczynek

Dla Mamy i Taty
od 270 /noc
od 270 /noc

Proponujemy spędzenie wspólnego czasu w Rezydencji Eger lub zarezerwowanie pobytu ukochanym: Mamie i Tacie , a my zagwarantujemy domową atmosferę ...

Szczegóły oferty

Dla Mamy i Taty

Rezydencja dla smakoszy - Pakiet dla dwóch osób
od 270 /noc
od 270 /noc

Polecamy Państwu pobyt w Rezydencji w dniach kiedy spacer po Kazimierzu Dolnym będzie przyjemniejszy niż w weekend z uwagi na mniejszą liczbę turystów.

Szczegóły oferty

Rezydencja dla smakoszy - Pakiet dla dwóch osób

CITY BREAK
od 270 /noc
od 270 /noc

Zapraszamy Państwa do spędzenia wakacji w Kazimierzu Dolnym. Wolny czas w Kazimierzu to pikniki na świeżym powietrzu, wystawy, galerie artystyczne ...

Szczegóły oferty

CITY BREAK

ONA i ON
od 270 /noc
od 270 /noc

Nasza Rezydencja jest miejscem idealnym dla osób, które chcą spędzić wspólnie niezapomniane chwile.Rezydencja położona jest w cichej i spokojnej ...

Szczegóły oferty

ONA i ON

Zaręczyny
od 234 /noc
od 234 /noc

Czego potrzebujesz do idealnych zaręczyn ? Z przyjemnością pomożemy Panom w realizacji niezapomnianych zaręczyn, a wszystko w dyskretnej atmosferze ...

Szczegóły oferty

Zaręczyny

Oferta bezzwrotna
od 234 /noc
od 234 /noc

Idealna oferta cenowa dla Gości pewnych swoich planów.

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna

Cena dnia - oferta elastyczna
od 260 /noc
od 260 /noc

Oferta gwarantująca wygodę w planowaniu podróży, dzięki elastycznym warunkom anulacji.

Szczegóły oferty

Cena dnia - oferta elastyczna

Zobacz wszystkie oferty

ul. Czerniawy 53 b
24-120 Kazimierz Dolny, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij