Rezydencja Eger, Kazimierz Dolny
, Kazimierz Dolny
Przyjazd
Wyjazd

Przedstawiamy przygotowany przez nas 6-dniowy plan zwiedzania Kazimierza Dolnego. 

Dzień 1

POZNAJEMY HISTORYCZNY KAZIMIERZ

Pierwszego dnia zapraszamy Państwa na spacer po Kazimierzu Dolnym w poszukiwaniu historii.

Polecamy:

  • kazimierski Rynek ze studnią, renesansowymi kamienicami i górującym kościołem farny,
  • okolice Rynku z klasztorem oraz zabytkowymi kamienicami.

Dzień 2

KAZIMIERZ WIDOKOWO

Drugiego dnia zapraszamy Państwa na kolejny spacer po Kazimierzu Dolnym. Tym razem będzie pięknie widokowo.

Polecamy:

  • spacer promenadą nad Wisłą,
  • w poszukiwaniu pięknych krajobrazów oraz starych spichlerzy,
  • oglądanie Kazimierza z Góry Trzech Krzyży oraz baszty i okolic zamku.

Dzień 3

BLISKO NATURY

Polecamy Państwu poznanie bliżej prawdziwego cudu natury, który można znaleźć w Kazimierzu i jego okolicach – lessowych wąwozów.
Wąwozy lessowe są jedną z największych atrakcji związanych z Kazimierzem Dolnym, a powstały na tym terenie dzięki bardzo dużej podatności lessów na erozyjne działanie wody. W okolicy Kazimierza Dolnego najbardziej malowniczym wąwozem jest Korzeniowy Dół (o długości ponad 500 m) który, tak naprawdę nie jest typowym wąwozem, a głębocznicą, czyli formą antropogeniczną, która swe powstanie zawdzięcza działalności człowieka.
Pobliskie wąwozy można zwiedzać na piechotę, ale można też dodatkowo pojechać na podnoszącą adrenalinę, godzinną przejażdżkę autem terenowym.

Dzień 4

OKOLICE TEŻ SĄ PIĘKNE

Na czwarty dzień pobytu u nas polecamy Państwu wycieczkę do oddalonych o 15 km Puław oraz do pobliskiego Mięćmierza.

Puławy

Według źródeł historycznych w końcu XV w. była to osada rybacka obsługująca przeprawę przez Wisłę. Od 1731 r. Puławy na 100 lat stały się własnością Czartoryskich. Na przełomie XVIII i XIX w. powstało tutaj konkurujące ze stolicą centrum życia kulturalnego i politycznego - tzw. Polskie Ateny - głównie za sprawą księżnej Izabelli Czartoryskiej, założycielki pierwszego w Polsce muzeum.

Mięćmierz

To średniowieczna osada, której mieszkańcy trudnili się flisactwem i rybołówstwem stanowi dziś niemal żywy skansen. Wyjątkowa drewniana zabudowa, drewniane lub wiklinowe płoty nadają Mięćmierzowi niezwykłego charakteru. Uwagę zwraca także zabytkowy wiatrak koźlak, czy chałupa zbudowana z bali wiązanych w rybi ogon, przeniesiona ze wsi Młynki. Z punktu widokowego na Albrechtówce roztacza się przepiękny widok na przełom Wisły z rezerwatem przyrody na Krowiej Wyspie.

Dzień 5

Żydowski Kazimierz

Kazimierz Dolny przez wiele lat był związany z ludnością żydowską. Idąc ulicą Czerniawy w stronę miasteczka, po prawej stronie mogą Państwo zobaczyć cmentarz żydowski. Pierwszy cmentarz powstał w Kazimierzu przy ul. Lubelskiej prawdopodobnie wraz z ukonstytuowaniem się gminy żydowskiej. Cmentarz został zupełnie zniszczony na początku II wojny światowej przez Niemców. Również drugi cmentarz -założony w 1851 r. przy ul. Czerniawy - został zniszczony w ten sam sposób. Pozyskane macewy zostały użyte jako bruk. W latach 80. XX w. z wydobytych z ziemi potłuczonych nagrobków wybudowano pomnik na wzór jerozolimskiej ściany płaczu. Wyłożony fragmentami macew pomnik „płaczu” pęka w środku, co symbolizować ma tragiczny los polskich i kazimierskich Żydów.

Dzień 6

LITERACKO

Czy wiedzieli Państwo, że z Kazimierzem była związana jedna ze słynnych polskich pisarek?

Spacer do domu Marii i Jerzego Kuncewiczów.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, popularnie zwany Kuncewiczówką Willa „Pod Wiewiórką” – siedziba rodu Kuncewiczów - wzniesiona została w 1936 r. Zaprojektował ją Karol Siciński, który swoją twórczością kształtował głównie powojenny Kazimierz.
Willa z miejscowego budulca, czyli opoki wapiennej, z drewnianymi wykończeniami, kryta gontowym dachem, otoczona jest przepięknym dużym ogrodem. Obecnie własność Muzeum Nadwiślańskiego. Odbywają się tu spotkania i wydarzenia kulturalne, głównie literackie, a stała ekspozycja jest wspomnieniem życia i twórczości wybitnej polskiej pisarki Marii Kuncewiczowej i jej męża Jerzego.

Legendy Kazimierza Dolnego

Legenda o kogucie

Opowiada o pewnym dumnym i zuchwałym kazimierskim kogucie, który przyczynił się do wypędzenia diabła z Kazimierza. Bies bardzo zasmakował w kazimierskich kogutach, zwłaszcza tych czarnych. Niemal wszystkie padły jego ofiarą. Ostatni, który się uchował, skrył się przed diabłem skutecznie. W tym czasie z pomocą kurowi przyszli ojcowie reformaci, którzy poświęcili diabelską norę. Gdy diabeł wrócił z poszukiwań, zląkł się wody Święconej i uciekł, a kogut mógł się zabrać do odbudowywania koguciej rodziny.

Legenda o Królu Kazimierzu Wielkim i Esterce

Opowieść mówi o miłości naszego władcy do pięknej żydowskiej dziewczyny, Esterki. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Król, chcąc zapewnić umiłowanej spokój, wybudował dla niej zamek w pobliskiej Bochotnicy. Legenda mówi o długich podziemnych korytarzach prowadzących z kazimierskiego zamku do zameczku w bochotnicy - by kochankowie mogli się kontaktować i ukryć przed wzrokiem gawiedzi.

Oferty specjalne

Szczęście w prezencie  - Vouchery Kwotowe
od 100 /szt.
od 100 /szt.

Szczegóły oferty

Szczęście w prezencie - Vouchery Kwotowe

Voucher Pobytowy
od 300 /szt.
od 300 /szt.

Szczegóły oferty

Voucher Pobytowy

Smaki Węgier - Voucher Restauracyjny
od 200 /szt.
od 200 /szt.

Szczegóły oferty

Smaki Węgier - Voucher Restauracyjny

Pięciodniowy Wypoczynek
od 171 /noc
od 171 /noc

Jeżeli lubicie Państwo aktywny wypoczynek czy też cudowne leniuchowanie, świetnie się składa. Rezydencja Eger to wspaniałe miejsce wypadowe na wycieczki ...

Szczegóły oferty

Pięciodniowy Wypoczynek

Kazimierskie spanie
od 198 /noc
od 198 /noc

Zapraszamy Państwa na trzy lub cztery dni do Kazimierza Dolnego na niezapomniany wypoczynek. Spacerując po kazimierskim rynku, urokliwych uliczkach oraz ...

Szczegóły oferty

Kazimierskie spanie

WINTER CITY BREAK
od 171 /noc
od 171 /noc

Zapraszamy Państwa do spędzenia wakacji w Kazimierzu Dolnym. Wolny czas w Kazimierzu to pikniki na świeżym powietrzu, wystawy, galerie artystyczne ...

Szczegóły oferty

WINTER CITY BREAK

ONA i ON
od 171 /noc
od 171 /noc

Nasza Rezydencja jest miejscem idealnym dla osób, które chcą spędzić wspólnie niezapomniane chwile.Rezydencja położona jest w cichej i spokojnej ...

Szczegóły oferty

ONA i ON

Zaręczyny
od 171 /noc
od 171 /noc

Czego potrzebujesz do idealnych zaręczyn ? Z przyjemnością pomożemy Panom w realizacji niezapomnianych zaręczyn, a wszystko w dyskretnej atmosferze ...

Szczegóły oferty

Zaręczyny

Pakiet biznes
od 238 /noc
od 238 /noc

W podróży służbowej od niedzieli do czwartku. To specjalna oferta przygotowana dla Gości, dla których hotel jest drugim domem. Witajcie zatem w domu!

Szczegóły oferty

Pakiet biznes

Oferta bezzwrotna
od 171 /noc
od 171 /noc

Idealna oferta cenowa dla Gości pewnych swoich planów.

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna

Cena dnia - oferta elastyczna
od 190 /noc
od 190 /noc

Oferta gwarantująca wygodę w planowaniu podróży, dzięki elastycznym warunkom anulacji.

Szczegóły oferty

Cena dnia - oferta elastyczna

Zobacz wszystkie oferty

ul. Czerniawy 53 b
24-120 Kazimierz Dolny, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij